سفرهای دریایی

Arcos de la Frontera: کاپ کیک راهبه ها و خرها در برج ناقوس

توسط ریک استیوز ، 2 آوریل 2021

از آنجا که مجبور شده ایم سفرهای خود را به دلیل بیماری همه گیر به تعویق بیندازیم ، من معتقدم که دوز هفتگی خواب دیدن می تواند داروی خوبی باشد. در اینجا یادآوری سرگرمی است که در انتهای دیگر این بحران در اروپا در انتظار ماست.

من در شهر کوچک تپه ای Arcos de la Frontera ، درست در جنوب سویا هستم. امروز ، هدف من ارتباط با فرهنگ شهر کوچک اسپانیا است.

رویداد مجازی

چرخش بازگشت به سفر ، عروسی مقصد و نسخه ماه عسل

سال 2020 برنامه های زناشویی هزاران زوج را در بازداشت قرار داد ، اما با نوید توزیع واکسن در آینده نزدیک ، وقت آن رسیده است که دوباره به برنامه ریزی برگردیم و اطمینان حاصل کنیم که مشتریان در عروسی های مقصد و ماههای عسل از رویاهای خود زندگی می کنند. هنگام تماشای رویداد درخواستی ، از بهترین تأمین کنندگان و مقصد در مورد مکان های برگزاری مراسم عروسی و گزینه های مراسم ، مقصدهای رمانتیک و تفرجگاه ها و موارد دیگر مطلع شوید.

آرکوس نوک تپه خود را دود می کند و مانند قطار لباس عروس از همه طرف پایین می افتد. مرکز قدیمی هزارتوی جشن عکاسان است. وقتی رانندگان آینه های ماشین را می فشارند تا از داخل آن عبور کنند ، می توانم قیف نسیم را از خیابان های باریک احساس کنم.

اهالی لاف می زنند که هنگام پرواز فقط پشت پرندگان را می بینند. برای دیدن منظور آنها ، من به منظره میدان اصلی ، در بالا در شهر قدیمی ، صعود می کنم. تا بالای نرده – نقطه پرش از خودکشی شهر – به پایین نگاه می کنم و درمورد نگرانی های فرسایشی هتل شیک پوش صخره ای ، نخلستان های منظم ، گلخانه های پر گل ، چشم اندازهای خوب به سمت مراکش … و پشت پرندگان هنگام پرواز.

با گشت و گذار در این شهر متوجه شدم که در یک پیاده روی کوتاه از کلیسای Arcos در سانتا ماریا تا کلیسای San Pedro (سنت پیتر) با نگاهی اجمالی ظریف اما سرگرم کننده به گذشته شهر روبرو شده است.

کلیسای سانتا ماریا رو به میدان اصلی است. پس از بازپس گیری Arcos از مورها در قرن سیزدهم ، این کلیسا – در بالای یک مسجد ساخته شد. در سنگ فرش یک دایره جادویی قرن پانزدهم وجود دارد: 12 سنگ قرمز و 12 سنگ سفید – سنگ های سفید نمایانگر صورت های فلکی مختلف هستند. وقتی کودکی برای تعمید به کلیسا می آمد ، والدین ابتدا برای یک جن گیری خوب مسیحی در اینجا متوقف می شدند. جن گیر در داخل دایره محافظ می ایستاد و کودک را از هرگونه روح شیطانی پاک می کند. این نیز در زمان مسلمانان مکانی مقدس بود. در حالی که ساکنان مسیحی دیگر از آن استفاده نمی کنند ، صوفیان اسلامی همچنان هر ماه نوامبر برای زیارت به اینجا می آیند.

در سال 1699 ، یک زمین لرزه پایه و اساس کلیسا را ​​شکست. امروزه طاقها از آن باریک عبور می کنند که برای حمایت کلیسا از ساختمانهای همسایه اضافه شده اند. به لطف این مهاربندها ، این کلیسا از زلزله بزرگتر سال 1755 جان سالم به در برد. در سراسر شهر ، طاق های مشابه از سازه های آسیب دیده از زلزله پشتیبانی می کنند.

امروز ، شهر فقط هنگام دویدن گاوها غوغا می کند. آرایشگاه کوچک Señor González Oca با پوستر گاوهایی که در طول هفته مقدس در خیابانهای Arcos به سبک Pamplona در حال اجرا هستند ، گچ شده است. مردم محلی هنوز یک آمریکایی را از پایگاه نزدیک نیروی دریایی در روتا به یاد می آورند که در سال 1994 توسط گاو کشته شد.

با قدم زدن به سمت سنت پیتر ، دومین کلیسای آرکوس ، ستون های رومی را که در گوشه خیابان ها گیر کرده اند رد می کنم – محافظت در برابر گاری های بی پروای خر. سنت پیتر ، تا همین اواخر ، محل زندگی یک زنگدار ساکن بود که در لگن زندگی می کرد. او یک سازنده سبد و یک شخصیت رنگارنگ بود – مشهور به آوردن خر خود را به برج. خر خیلی بزرگ شد تا بتواند بیرون برود. سرانجام ، زنگ دار چاره ای جز کشتن الاغ – و خوردن آن نداشت.

میدان کوچک روبروی کلیسا – تقریباً تنها تکه سنگ فرش هموار – به عنوان زمین فوتبال شهر قدیم برای بچه های محله خدمت می کند.

در یک صومعه نزدیک ، پنجره ها دارای میله های سنگین و سنبله هستند. من که داخل سالن نور کم نور ظاهر می شوم ، من زنگ وزوز و چرخش سوزان تنبل و منزجر را هل می دهم و کیسه ای از کلوچه های تازه پخته شده را برای فروش آشکار می کنم. وقتی کوکی ها را با “نه ، متشکرم، “او با چند کلمه انگلیسی من را شگفت زده کرد – در مقابل ، با صدای Monty Python-esque ،” ما نیز کیک کوچک داریم. “من یک کیسه کاپ کیک برای حمایت از کار ماموریت صومعه خریداری می کنم. من نگاه اجمالی – از طریق آینه کاملاً یک طرفه – خواهری که قرار نیست در ردا و عادت جاریش دیده شود ، لحظه ای ظاهر و ناپدید می شود.

با صرفه جویی در اشتهایم برای صرف شام ، در حالی که سرگرم می شوم ، کاپ کیک هایم را برای کودکان تدارک می بینم. پیاده روی شهر من در یک صومعه دیگر به اوج خود می رسد – که هم اکنون بهترین رستوران شهر ، Restaurante El Convento را در خود جای داده است. ماریا مورنو مورنو ، صاحب افتخار ، منو را توضیح می دهد. (بچه های اسپانیایی نام هر دو والدین را می گیرند – که در مورد ماریا حتما پسر عموهای دور بوده اند.) در حالی که زنگ های کلیسا را ​​صدا می دهند ، او یک لیوان از من می ریزد شراب قرمز کامل (شراب قرمز کامل) از منطقه Rioja.

همانطور که شراب را می نوشم ، ماریا می گوید که ملاقات من چگونه پیش می رود. من به او می گویم که کل شهر یک است بسیاری از بدن تجربه … ایجاد خاطرات که یادگاری ارزشمند خواهد بود.

این مقاله از کتاب جدید ریک اقتباس شده است ، به عشق اروپا.

ریک استیوز (www.ricksteves.com) کتابهای راهنمای اروپا می نویسد ، میزبان برنامه های سفر در تلویزیون و رادیو عمومی و تورهای اروپایی است. شما می توانید Rick را از طریق ایمیل ارسال کنید [email protected] و وبلاگ او را دنبال کنید فیس بوک.

مقالات مرتبط

شهرهای تپه ای اندلس: در روح اسپانیا فرو رفته است

گشت و گذار در خیابان های عقب کوردوبا

معاملات اروپا ارائه دهنده آرامش است – و رفتار می کند

جاده برگشت به موستار: خارج از مسیر مورد ضرب و شتم در بوسنی و هرزگوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *