سفرهای دریایی

Just Back: سفر یک ماهه به کلمبیا

Mo Noubani از Travel Box International اوایل سال جاری راهی کلمبیا شد و با این گزارش دوباره بازگشت.

زنگ هشدار بدون هیچ دلیلی خاموش شد. نمی توانستم بخوابم یا از هیجان و اضطراب آنچه در آینده انتظار می رود فرار کنم. من در راه رسیدن به یک ماجراجویی تقریباً یک ماهه بودم کلمبیا.

در ابتدا قرار بود چند روز به بوگوتا بروم تا بتوانم در زمینه مقصد متخصص سفر جدید بین المللی The Travel Box International به کلمبیا راه اندازی کنم. که بعداً به یک برنامه سفر تقریباً یک ماهه تبدیل شد.

روزهای اول کاملاً سنتی بود و جلسات کاری در اینجا برگزار می شد و پس از آن بازنشسته شدم و قبل از ساعت 8 شب در اتاق هتل بازنشسته شدم ، زمان مقرر شده برای منع رفت و آمد در منطقه شهری که در آن قرار داشتم.

پس از چند روز اول جلسات کاری ، من به تنهایی شروع کردم تا سفر آشنایی شخصی خود را در کشور آغاز کنم.

سقف های استعماری La Candelaria ، بوگوتا. گنبدهای کلیسای سن ایگناسیو و کلیسای جامع پریمادا همانطور که از طبقه های بالای هتل د لا اپرا ، واقع در مرکز منطقه قدیمی دیده می شود.

برندان ، متخصص مقصد Travel Box International به کلمبیا ، برنامه سفر مهیجی را که از منطقه ای به منطقه دیگر سرازیر می شد ، کار کرد.

در حالی که در پایتخت بودم ، از مکانهای دیدنی اصلی بازدید کردم ، از جمله مونسرات (Monserrate) ، که 10 هزار فوت از شهر فاصله دارد. با 10 دقیقه رانندگی با تله کابین شما را به کوه می رساند ، جایی که یک کلیسا و برخی از رستوران ها نیز واقع شده اند. هوا تند و تازه با چشم اندازهای باورنکردنی از شهر است.

در حالی که در بوگوتا بودم ، وقت خود را صرف قدم زدن در اطراف میدان بولیوار ، در قلب منطقه تاریخی کردم. این میدان اصلی شهر است و قرن ها مرکز تاریخ شهرستان بوده است. حضور امنیتی در منطقه مشهود بود که به نظر من آرامش بخش است.

با 10 دقیقه پیاده روی از میدان شما را به منطقه Candelaria می رساند ، محله ای رنگارنگ و التقاطی با خیابان های باریک که بافت قدیمی و جدید را در هم می آمیزد. این یک منطقه بسیار جذاب برای قدم زدن در اطراف و توقف برای ناهار یا شام است. من یک توقف کردم تا Ajiaco را امتحان کنم ، یک غذای معمولی کلمبیایی که با خورشت مرغ و سیب زمینی سرو می شود و با آووکادو ، کاپیر و خامه ترش سرو می شود. خوشمزه بود!

میدان بولیوار میدان اصلی شهر در قلب منطقه تاریخی است. این قرن ها مرکز تاریخ کشور بوده است.

در حالی که در پایتخت بودم ، چندین بار بازدید از سایت را انجام دادم ، که شامل هر دو ویژگی چهار فصل بود – هتل چهار فصل کازا مدینه بوگوتا و هتل چهار فصل بوگوتا.

هتل چهار فصل کازا مدینه دارای استعمار لوکس با بهترین جزئیات است. این اتاق بسیار جذاب است و تمام اتاق ها و سوئیت های آن در چهار سطح اصلی هتل پراکنده شده اند.

هتل چهار فصل بوگوتا احساس متفاوتی دارد ، بیشتر از یک هتل دلباخته مدینه یک شهر متشکل از شهرهای بلند است.

Four Season Casa Medina در Zona T ، منطقه مجلل شهر برای غذاخوری ها و خرید واقع شده است ، در حالی که Four Season Bogota در Zona G ، منطقه غذاهای محلی واقع شده است. هتل ها 10 دقیقه با ماشین فاصله دارند.

هتل های دیگر شهر که قابل ذکر است هتل سوفیتل بوگوتا ویکتوریا رجیا، در بوگوتا و هتل اپرا، یک ملک بوتیک واقع در قلب محله پر جنب و جوش تاریخی La Candelaria. به طور کلی ، در حالی که در شهر بودم ، در تمام هتل ها ، رستوران ها و مکانهایی که بازدید کردم ، شاهد پروتکل های ایمنی و اقدامات بهداشتی بودم.

پس از یک هفته در شهر ، با یک پرواز داخلی دو ساعته به سمت جنوب به سمت لتیسیا ، نقطه ورود به منطقه آمازون ، حرکت کردم. دسترسی به لتیسیا فقط با هواپیما یا قایق امکان پذیر است و از سایر نقاط کشور با ماشین قابل دسترسی نیست. به محض ورود ، من نمی توانم احساس تغییر اوضاع و روحیه از کوه بوگوتا به احساس جنگل لتیسیا را احساس کنم.

ترمینال اصلی قایق در لتیسیا ، آمازوناس

متخصص مقصد Travel Box International ترتیب یک راهنمای انگلیسی زبان را برای همراهی من در منطقه داد. رینالدو در فرودگاه با من روبرو شد و هر دو به سمت ترمینال اصلی قایق حرکت کردیم که در واقع چند اسکله شناور است که با هم لنگر انداخته اند. تعداد زیادی قایق رانی کوچک موتوری وجود دارد که در طول روز از رودخانه بالا و پایین می روند. این منطقه به عنوان مرز سه گانه ارجاع می شود ، زیرا هیچ محدودیتی برای جابجایی بین دو طرف برزیل ، کلمبیا و پرو وجود ندارد. هیچ گونه توقف گمرکی و امنیتی بین کشورهای موجود در این منطقه وجود ندارد ، که این کشور را به بخشی بسیار منحصر به فرد در جهان تبدیل می کند.

با یک قایق سواری دو ساعته که به سمت بالا حرکت می کردم ، به سمت آن حرکت کردم کالانوا، که پایگاه خانه من خواهد بود. در طول مسیر ، ما از روستاهای کوچک عبور کردیم و بچه هایی که از ساحل تکان می دادند ، قایق های کوچک کوچک چوبی با محلی ها که از یک طرف رودخانه به آن طرف رودخانه می روند ، میمون هایی روی شاخه های درختان – در اصل طبیعت و جوهر زندگی به نمایش گذاشته می شود.

به آرامی ، دیدم که سیگنال سلول من به میله های صفر محو شد. این زمانی است که شروع به ضربه زدن به من می کند ، “من از شبکه هستم!” با رسیدن به محل اقامت ، پروتکل های ایمنی و بهداشت گرفته شد. کالانوآ یک پروژه ابتکاری است که هدف آن کمک به حفظ تنوع بیولوژیکی و فرهنگی در منطقه است. آنها محلی را از روستاهای همجوار استخدام می کنند ، کار و آموزش می دهند. چنین دارایی عالی ، یافته ای نادر است ، اما برای همه مناسب نیست.

برخی از لحظات مورد علاقه من بیدار شدن با میمون های سنجابی بود که روزانه از کابین من دیدن می کردند. آنها می آمدند و هر ساعت یک ساعت خوب پاتوق می کردند. بعضی حتی در کنار کابین می خوابند و استراحت می کنند. خودم را با عناصر طبیعت مادر در اطراف در آرامش دیدم.

کاوش در جنگل های سیل زده نزدیک پورتو نارینو. آمازون در کلمبیا بسته به موقعیت مکانی نیمی از سال تحت آب است.

من از چند قبیله بومی دور افتاده بازدید کردم تا با فرهنگ و آداب و رسوم آنها آشنا شوم. اکثر سکونتگاه های منطقه هندی های تیکونا هستند که به زبان خودشان تیکونا صحبت می کنند. خوشبختانه مترجم داشتم. در یک مورد مجبور شدم پیشوای روستا را بگیرم ، سپس وقتی به سالن اصلی رسیدم آنها با یک مراسم و رقص از من استقبال کردند. همانطور که مترجم به من گفت ، من تنها خارجی بودم که آنها در مدت زمان طولانی به دلیل COVID داشتند. در نیمه راه اقامت ، یک روز سفر به سانتا روزا (پرو) ، یک شهرک کوچک در آن طرف رودخانه انجام دادم. ناهار خوردم و سپس در چند خیابان با خانه های چوبی و رنگارنگ با چوب های بلند قدم زدم. به دلیل افزایش چشمگیر آب در فصل بارندگی ، آنها روی تخته ها قرار می گیرند.

هنگام حضور در کالانوا ، به من توصیه شد که پیاده روی شبانه را امتحان کنم و همین کار را کردم. هنگامی که من به جنگل تاریک می رفتم و به دنبال مترجم ترین موجودات با مترجم و یک روستایی که منطقه را به خوبی می شناخت ، سرازیر می شد. در طی چند دقیقه پیاده روی از کنار چهار مرگبارترین موجود روی زمین عبور کردیم. روستایی با دیدن آنها نور خود را به آنها چشمک می زد. هنگامی که عنکبوت برزیلی (یکی از کشنده ترین حیوانات روی زمین) به من اشاره شد ، وقتی من به طرز فریبنده ای فریاد زدم ، هر دو آقای خندیدند.

فضای داخلی کابین در Calanoa Jungle Lodge

مهم است که توجه داشته باشید منطقه خشن است – آب و هوا ، قدرت رودخانه ، حشرات ، همه آن – این طبیعت مادر است که به طور کامل نمایش داده می شود. سفر انفرادی به این قسمت از جهان هم پاداش آور است و هم آزمایش.

پس از مدت حضورم در آمازون ، با پرواز به شمال سواحل کارائیب و مدت زمانی را برای گشت و گذار در کارتاگنا ، باررانکیلا و جزایر روساریو گذراندم و آخرین هفته حضورم در این کشور بود. در کارتاگنا ، افسانه Sofitel برای اقامت افرادی است که به دنبال یک تجربه تصفیه شده با یک مکان عالی هستند.

گزینه عالی دیگر این است هتل بانتو، جایی که من در حالی که در کارتاگنا اقامت داشتم. یک هتل بوتیک دلپذیر واقع در قلب شهر محصور با خدمات درجه یک ، گزینه خوبی برای مسافرانی است که به دنبال جو لوکس و آرام هستند.

من سفر را در بارو ، در جزایر، یک استراحتگاه مجلل مجلل با خانه های ییلاقی شیک و دارای استخرهای خصوصی مشرف به کارائیب. توجه به این نکته مهم است که هوا بین مناطق مختلف کشور به شدت تغییر می کند. به طور کلی در آند خنک تر ، در سواحل نسیم و در آمازون مرطوب و چسبناک است. به مسافرانی که از چندین منطقه بازدید می کنند توصیه می شود بسته بندی های لازم را انجام دهند. به طور کلی ، کلمبیا همین است و یک کیسه چیپس است.

لابی در فضای باز هتل Bantú. این یک ملک بوتیک با نشاط لوکس در قلب شهر دیواری کارتاگنا است.

دسترسی: دور زدن

برای پروازهای داخلی همه بخشها را با LATAM رزرو کردم. آنها بیشتر مسیرهای اصلی کشور را سرویس می کنند. این شرکت هواپیمایی عالی بود و حتی برنامه ای داشت که برای راهنمایی من با شرایط لازم و انتظارات در فرودگاه بسیار مفید بود. این شرکت هواپیمایی پروتکل های بهداشتی را دنبال می کرد و ماسک ها هم در فرودگاه و هم در پروازها به شدت اجرا می شدند.

در فرودگاه بوگوتا ، در حالی که به لتیسیا می رفتم ، می توانستم از طریق برنامه هواپیمایی به صورت آنلاین اعلام حضور کنم. اساساً ، من به پیشخوان رسیدم ، مداركم را بررسی كردند ، سپس به سمت دروازه می رفتم. امنیت در پایانه داخلی نسیم بود. به طور کلی ، امکانات بسیار خوبی مدیریت شده بود. با ترک آمازون و رفتن به کارتاگنا ، مجبور شدم به عقب برگردم و از طریق بوگوتا متصل شوم ، زیرا پرواز مستقیمی برای آن مسیر وجود ندارد. با این اوصاف و حتی با توقف اضافه شده ، این هنوز هم یک سفر آسان بود و من احساس راحتی می کردم.

برای پروازهای بین المللی ، با هواپیمایی کوپا پرواز کردم. در آن زمان ، فقط آنها و روح بودند که مسیر را ارائه می دادند. اکنون اکثر شرکت های بزرگ حمل و نقل به سرویس های ورودی بنادر کلمبیا از جمله آمریکا ، دلتا و یونایتد بازگشته اند. این پرواز چند ساعت سریع با اکثر فرودگاه های جنوب شرقی ایالات متحده فاصله دارد و برای رسیدن به آن مقصدی بین المللی آسان است.

غروب خیابان های پر جنب و جوش و رنگارنگ کارتاگنا.

نکاتی از نوبانی

  • کارهای زیادی برای انجام و دیدن در کشور وجود دارد. مناظر اصلی است که باید انجام شود ، اما واقعیت این است که برای تجربه های خارج از مسیر ، فرصت ها بی پایان هستند. چه ماجراجویان به دنبال تجربه آمازون باشید و چه علاقه مندان به غذا و تاریخ که می خواهند در خیابان های رنگارنگ کارتاگنا گشت و گذار کنند ، کلمبیا چیزی برای همه دارد.
  • فقط یک ساعت پرواز با دشتهای شرقی بوگوتا یکی از مهمترین سیستمهای زیست محیطی در جهان محسوب می شود و بیش از 100 گونه پستاندار و بیش از 700 گونه پرنده را در خود جای داده است.

حقیقت خنده دار: کلمبیا دومین است اکثر کشور متنوع زیستی در جهان.

توجه: تمام هماهنگی های من در آمازون ، نقل و انتقالات ، بازدید از دهکده ها ، مترجمان ، راهنماها و غیره توسط متخصص در مقصد سفر بین المللی Travel Box Brendan Hanrahan تنظیم شده است. او در حین برنامه ریزی مرا به داخل مقصد آورد ، وی برنامه سفر را براساس شخصیت ، علاقه و علاقه من طراحی کرد. در هر توقف او یا یکی از اعضای تیم در حال بررسی و مشاوره در مورد وضعیت فعلی منطقه ای که من در آن هستم ، از جمله به روزرسانی در مورد قفل کردن ، و غیره. آنها مرا مطلع نگه می داشتند و همیشه از طریق یک برنامه ، متن ، فیلم یا تلفن در دسترس بودند زنگ زدن.

مقالات مرتبط

andBeyond از سفرنامه های یکبار حفاظت متمرکز رونمایی می کند

Kontiki Expeditions اولین قایقرانی های افتتاحیه را آغاز می کند

شش حس برای افتتاح املاک برزیل در فوریه 2021

Insight Vacations از سفرهای جدید هدایت شده در قاره آمریکا رونمایی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *