تورها

Just Back: گواتمالا | مشاور سفر لوکس

هوپ اسمیت ، بنیانگذار Born to Travel ، در دسامبر سال 2020 مدتی را در Guatemala با Maya Trails گذراند و از مکانهای مشهوری مانند آنتیگوا ، دریاچه Atitlan و Tikal بازدید کرد و همچنین به بررسی مناظر دور از دسترس مانند Semuc Champey و ریو دالس در اینجا او برخی از نکات برجسته سفر خود را به اشتراک می گذارد.

نزدیک به 30 سال از آخرین بازدید من از گواتمالا گذشته بود و از بازگشت دوباره هیجان زده شدم. آیا مناظر به اندازه یادآوری آنها عالی می شوند؟ فرهنگ به عنوان رنگارنگ؟ آیا “سرزمین بهار ابدی” یک بار دیگر من را خوشحال می کند؟ آیا با پروتکل های COVID در کشور احساس راحتی می کنم؟ پاسخ همه با بله شادی آور بود!

هنگام ورود ، من توسط راهنمای مایا تریلز ، خوان کارلوس ملاقات کردم. من جیمی راجرز ، صاحب شرکت را می شناسم مسیرهای مایا، از سفرهای لوکس “احساسات” و “آمریکای لاتین از راه دور”. روابط دیرینه ما به این معنی بود که من می دانستم با یکی از بهترین اپراتورهای کشور کار خواهم کرد و می توانم انتظار خدمات خارق العاده ای را قبل و در طول سفر بی تردید داشته باشم.

دیدار با مردم محلی در گواتمالا

در سفرهایم احساس امنیت فوق العاده می کردم. از لحظه ورود من ، پروتکل ها در سراسر کشور اجرا می شدند ، هم توسط مایا تریلز و هم از هر تأسیس ، بازار و منظره ای که بازدید کردم. حتی وقتی برای خرید تورتیلا تازه کنار جاده متوقف شدیم ، فروشندگان نقاب پوشیده بودند و ضد عفونی کننده دست نیز در دسترس بود. استفاده از ماسک اجباری بود و این روشها با روتین شدن ، در پس زمینه محو می شوند. احساس اینکه سفر ایمن است ، هم برای من و هم برای مردم گواتمالا خوب بود.

من گواتمالا را انتخاب کردم زیرا فکر می کردم در آن زمان جمعیت زیادی نخواهد داشت و حق با من بود. بیشتر جاهایی که بازدید کردم تنها توریست بودم. این یک تجربه فوق العاده منحصر به فرد برای من ایجاد کرد. لوکس بودن برای من فقط مربوط به تعداد موضوعات و امکانات نیست ، بلکه سعادت انحصاری بودن است. هیچ وقت مثل الان برای سفر نبوده است.

منظره ای از تراس Casa Palopo بر فراز دریاچه Atitlan.

در دریاچه آتیتلان ، من در ملک Relais & Châteaux اقامت کردم کاسا پالوپو. هتل بوتیک در بالای دریاچه قرار گرفته است و دارای منظره کاملاً نفسگیر و غذاهای باورنکردنی است. لحظاتی آرام که با قهوه صبحگاهی خود از منظره های آتشفشانی از تراس استفاده کردم ، برای همیشه در ذهنم باقی خواهد ماند. این بوتیک ، هتل 16 اتاقه ، پایگاه عالی و مجللی برای گشت و گذار در این منطقه بود ، که به خاطر دهکده های جذاب ، گالری ها ، منسوجات و تعاونی هایش معروف است. این منطقه در بهترین حالت گردشگری مبتنی بر جامعه را ارائه می دهد.

آنتیگوا با معماری زیبا ، محیط خیره کننده و خیابان های پر جنب و جوش مانند همیشه زیبا بود. من مکان صمیمی دیگری را به عنوان پایگاه خود انتخاب کردم – پوزادا دل آنجل. مسافران زیادی در آنتیگوا مشغول کار هستند و ارزش دارد که برای کاهش سرعت و کاوش وقت بگذارید. مسیرهای مایا ماجراهای سرگرم کننده ای در این منطقه برای مسافران خود دارد. من عاشق پیاده روی هستم ، بنابراین مایا تریل پیشنهاد می کند که در نزدیکی Volcan Pacaya ، یکی از سه آتشفشان فعال گواتمالا ، صعود کنم. قطعاً برجسته بود. راهنمای من و من مسیر خود را داشتیم – به جز همراهی یک سگ محلی شیرین. همچنین می توانید پیاده روی عصرانه را با Maya Trails انجام دهید که در آن می توانید پیتزا بپزید یا مارشمالو را بر روی گدازه تفت دهید!

صحنه خیابان در آنتیگوا ، گواتمالا.

شهر باستانی مایکا ، تیکال ، نکته مهم دیگر در سفر من بود. ما پرنده های اولیه ای بودیم که از ویرانه ها بازدید می کردیم ، و وقتی وارد Great Plaza شدم ، فهمیدم که دوباره ، فقط ما فقط آنجا هستیم. در سکوت ، به اهرام خیره شدم و احساس کردم که شاید اولین نفری هستم که آنها را دیده ام. این تقریباً یک تجربه معنوی بود.

من توصیه می کنم در خارج از پارک در هر دو اقامت داشته باشید قایق یا فاصله ها. فقط یک حرکت زودهنگام را برنامه ریزی کنید تا در هنگام باز شدن به تیکال بروید. اگر در آنجا بمانید لژ جنگل، واقع در دروازه پارک ملی ، توجه داشته باشید که Wi-Fi در داخل اتاق ارائه نمی دهد (اگرچه در رستوران نیز موجود است) و حدود ساعت 9 شب خاموش می شود. با این وجود دسترسی منحصر به فرد به طلوع یا غروب آفتاب از تیکال.

اتاقی در داخل La Lancha ، هتل فرانسیس فورد کوپولا.

سفر در طول COVID ممکن است گاهی اوقات کمی صبر بیشتری داشته باشد ، اما پاداش آن بیش از ارزش آن است. داشتن این مناظر طبیعی و تاریخی باورنکردنی برای خودم امتیازی بود که هرگز تصور نمی کردم. در حالی که من به تنهایی سفر می کردم ، هرگز تنها نبودم. راهنمای من همیشه همراه من بود و همیشه این فرصت را داشتم که با مردم خونگرم و فوق العاده گواتمالا ارتباط برقرار کنم. در سفرهای انفرادی به من اجازه می دهم سرعت خود را تنظیم کنم – برای کاهش سرعت ، زمان برای نفس کشیدن ، نشستن و لذت بردن از محیط اطرافم.

اسکله در La Lancha ، هتل فرانسیس فورد کوپولا.

من باید به مردم گواتمالا یک گرانش ویژه بگویم که به من یادآوری کرد چقدر پیشنهاد دارید. همچنین ، به هر یک از راهنماهای رانندگی مایا و رانندگان من که هر روز مرا در جاده حفظ می کنند و می خندند. هر پروتکل و فراتر از آن در گواتمالا گرفته می شود – برای انجام یک کار خوب ، به آنها تعارف می کنید!

مقالات مرتبط

Just Back: کاستاریکا

بلیز برای سفر قایق بادبانی باز می شود

اداره گردشگری پاناما “1000 کیلومتر مسیر” را راه اندازی کرد

کاستاریکا ترغیب مسافران برای جبران اثر کربن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *