تورها

10 خاموش کننده برتر پرواز نشان داده شد تا مجبور نباشید آن را بال کنید؟

از عجله کردن تا اولین نفر بودن در صف هنگام سوار شدن تا درآوردن کفش‌هایتان در هواپیما، چیزهای زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث شود مسافران همکارتان را روی آن‌ها قرار دهید. کارشناس برجسته آداب معاشرت جو برایانت 10 نکته آداب معاشرت را برای بهبود تجربه پرواز به او ارائه می دهد.

بسیاری از ما وقتی می بینیم که شخصی التماس می کند تا قبل از بلند شدن صندلی خود را با یک غریبه تصادفی عوض کند، دچار ترس می شویم. اصلا باید بپرسیم؟

دوست نداشتن جایی که نشسته اید دلیل کافی برای حرکت نیست – باید درخواست خود را تأیید کنید. به عنوان مثال، اگر یک صندلی یدکی وجود دارد و شما قد بلندی دارید، می توانید به این موضوع اشاره کنید. اگر امکان مبادله یا حرکت وجود ندارد، عصبانی یا گستاخ نشوید. به سادگی بپذیرید که با لبخند و لطف خوب ممنوع است.»

هیچ کس دوست ندارد پاهای برهنه و عرق کرده ببیند – اما این مانع برخی از افراد نمی شود. جو توضیح می‌دهد که پوشیدن کفش‌ها رفتار بهتری است، اما درآوردن آن‌ها برای پروازهای طولانی‌تر نیز قابل قبول است.

مطمئن شوید که پاهای شما برای تماشای عمومی (یا در جوراب) مناسب هستند و کاملاً بدون بو هستند. آنها را برای خود نگه دارید: هرگز آنها را روی صندلی نگذارید یا بدتر از همه آنها را روی تکیه گاه صندلی جلو قرار ندهید.

3

برای عبور هموار از امنیت آماده شوید

پشت سر گذاشتن امنیت استرس زا است و کسی که در مقابل شما قرار دارد هرگز کمکی نمی کند و به نظر می رسد که تک تک نشانه هایی را که قوانین بسیار واضح در مورد مایعات را مشخص می کند، آنچه می تواند در کیف شما بماند و آنچه باید خارج شود را از دست داده است.

جو توضیح می‌دهد که برای اطمینان از سازماندهی شما، رفتار بسیار خوبی است:

«بدانید وسایل الکترونیکی شما کجا هستند، مایعات خود را در کیسه و آماده داشته باشید و از قبل جیب های خود را پاک کنید. با جست و جوی کیف خود در جستجوی تبلت یا خاموش کردن ردیاب ها با کمربند، همه را نگه ندارید. قوانین واضح هستند، بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید و به آنها پایبند باشید.

برخی به محض اعلام گیت از فرودگاه می دوند تا مطمئن شوند که در جلوی خط هستیم. دیگران از راه دور تماشا می کنند و فکر می کنند که “همه ما بدون توجه به این کار خواهیم رفت”.

برخی از مردم دوست دارند قبل از باز شدن دروازه بلافاصله در صف باشند، در حالی که برخی دیگر دوست دارند بعداً سوار هواپیما شوند. این واقعاً یک موضوع ترجیح شخصی است، اما، در هر صورت، با نظم و ترتیب در صف قرار دهید، به فضای شخصی دیگران احترام بگذارید، و وقتی نوبت به پرواز می رسد، نگه داشتن کل هواپیما با دیر سوار شدن، هرگز آن را به عنوان «به طور مد روز دیرکردن» کاهش نمی دهد. ‘. “

5

برای آشامیدن و یا نه؟

نوشیدن چند نوشیدنی قبل از برخاستن می‌تواند بخشی از تجربه سفر باشد – اما وقتی یک مسافر در هواپیما به وضوح تعداد زیادی نوشیدنی داشته باشد، هرگز جالب نیست. جو پیشنهاد می‌کند که هوشمندانه جرعه جرعه بنوشید:

«یک یا دو لیوان در هنگام حرکت خوب است، اما اگر از نظر لباسی بدتر هستید، سوار شدن به آن بی احترامی به سایر مسافران و خدمه است. ممکن است در پرواز احساس بیماری کنید، در حین حرکت در کابین بی‌ثبات باشید، مسافران را آزار دهید یا از همه بدتر، حتی از سوار شدنتان خودداری کنید.»

6

چت کردن با غریبه ای که کنار شما نشسته است.

آیا شروع صحبت های کوچک با فردی که در کنار شما نشسته است قابل قبول است؟

«این رفتار خوبی است که فرد کنارتان را بشناسید اما زبان بدن او را با دقت بخوانید. معمولاً کاملاً واضح است که آیا کسی می‌خواهد چت کند یا خود را برای خودش نگه دارد. کمک کننده و مشتاق باشید (سینی ها/نوشیدنی ها را رد کنید، بلند شوید تا آنها را بیرون بیاورید و غیره)، اما به فضای شخصی و سطح اجتماعی بودن آنها احترام بگذارید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که در هواپیما باشید وقتی کسی که کنار شما غذای بدبو بیرون می آورد. جو نشان می دهد که در واقع رفتار بدی است.

«محدوده کابین، همراه با جریان هوای محدود، غذای بدبو را به یک قطعی تبدیل می‌کند. اگر غذاهایی که توسط خطوط هوایی ارائه می‌شود بوی تند دارند، این امر از کنترل مسافران خارج است، اما آوردن ساندویچ‌های بدبو یا فست فود به داخل هواپیما بی‌ملاحظه و خودخواهانه است.»

خوابیدن بی‌دقت صندلی دلیل ریختن نوشیدنی‌ها، افتادن لپ‌تاپ‌ها و حتی درگیری مشت‌ها بوده است. اگرچه همه حق دارند تکیه بزنند، افزودن کمی آداب معاشرت بسیار زیاد است.

بلافاصله پس از برخاستن از زمین دراز نکشید، یا در زمان نوشیدن/غذا نخوابید. بهتر است منتظر بمانید تا دکمه را فشار دهید تا چراغ های کابین کم شود و زمان آرام پرواز در حال انجام باشد. وقتی همه چیز دوباره شلوغ شد – یک وعده غذایی قبل از فرود، آماده شدن برای رسیدن و غیره – سپس به وضعیت عمودی‌تری برگردید تا به همه افراد پشت سرتان فضای کافی بدهید.

ممکن است فکر کنید کف زدن در هنگام فرود، نوعی تمجید است. حقیقت این است که در واقع با خلبانان بی ادبانه است. در اینجا دلیل آن است:

تشویق پس از فرود ضروری نیست و برای خلبانان بی ادب است. اگر فرود خوب باشد، دست زدن حاکی از تعجب از چنین مهارتی است. اگر فرود بد باشد، تشویق به طرز توهین آمیزی کنایه آمیز خواهد بود.»

به نظر می رسد برخی از پروازها در حال انجام ماموریت هستند تا اولین نفر باشند، در حالی که برخی در صندلی های خود می مانند و منتظر می مانند تا عجله کاهش یابد. تنها راه برای اینکه به راحتی اولین نفر باشید این است کههزینه اضافی را به جای فشار دادن یا هول دادن به پایین راهرو، روی صندلی نزدیک در خرج کنید.»

قانون ساده است: نوبت خود را صبر کنید اما آماده باشید. وسایلتان را بسته بندی کنید و به دیگرانی که در کمدهای بالای سرشان تلاش می کنند به دنبال کیف بروند کمک کنید. وقتی زمان پیاده شدن فرا رسید، در حالی که در هواپیما حرکت می کنید، بلافاصله اجازه دهید افراد از برخی از ردیف های جلوی شما خارج شوند.


درباره جو برایانت

جو یک متخصص آداب معاشرت است و بیش از 10 سال در دبرت کار می کند. او آداب معاشرت بریتانیا را به گروه‌ها و افراد در سراسر جهان آموزش داده است و در بی‌بی‌سی، آی‌تی‌وی ظاهر شده و در تلگراف، تایمز و گاردین حضور داشته است.


این مقاله توسط SkyParkSecure.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *